Close

Verem Savaş Haftası Kapsamında Resim Yarışması Yaptık

Verem hastalığına dikkat çekmek için ve insanları bilinçlendirmek amacıyla Sağlık Bakanlığınca her yıl Ocak ayının ilk haftasını Veremle Savaş Eğitimi Haftası ilan edilmiştir. 2020 yılında 1 Ocak Çarşamba ile 07 Ocak Salı günlerini içine alan hafta Veremle Savaş Eğitimi Haftasıdır. Ankara İli ve ilçelerinde Dernek Başkanlığımız ve Verem Savaş Vakfımız tarafından ilk ve orta öğretim okullarında Sağlık Personelimiz tarafından Verem Eğitim Haftası Bilgilendirme Toplantıları düzenlenmiştir.
Ayrıca Lise öğrencileri Verem Savaş’ı ile ilgili Resim yarışması düzenlenmiştir. Ressamlar ve Dernek temsilcimiz tarafından oluşan kurul tarafından dereceye giren resimler belirlenmiştir. Dereceye girenlerin ödülleri ve Okul Müdürleri ile Öğretmenlerimize plaketleri okullarında ziyaret edilerek, Yönetim Kurulu Başkanımız M. Cengiz ACAR, Sayman Üyemiz Yusuf OKUTAN ve Genel Sekreter Gazi ACARSOY tarafından taktim edilmiştir.

Resim yarışmasında; Abidin Paşa Anadolu Lisesinden Azra Sultan TUTAR birinci, Kalaba Anadolu Lisesinden Zeynep Beyza YILMAZ ikinci, Abidin Paşa Anadolu Lisesinden Meryem İlknur EMİR üçüncü olmuştur.

Related Posts